The Events Calendar - en to el_GR translation catalogue (726 entries)

en: Tribe Event Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Εκδηλώσεων της Tribe

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Last Update
el_GR: Τελευταία Ενημέρωση

en: Hide From Event Listings
el_GR: Απόκρυψη από τη Λίστα Εκδηλώσεων

en: Sticky in Calendar View
el_GR: Κολλημένο στην Εμφάνιση Ημερολογίου

en: Auditing Information
el_GR: Πληροφορίες Ελέγχου

en: Created by:
el_GR: Δημιουργήθηκε από:

en: Audit Trail:
el_GR: Διαδρομή Ελέγχου:

en: Event Time &amp; Date
el_GR: Ώρα &amp; Ημερομηνία Εκδήλωσης

en: You have changed the recurrence rules of this event.  Saving the event will update all future events.  If you did not mean to change all events, then please refresh the page.
el_GR: Έχετε αλλάξει τους κανόνες επανάληψης αυτής της εκδήλωσης. Αποθηκεύοντας την εκδήλωση θα ενημερωθούν όλες οι μελλοντικές εκδηλώσεις. Εάν δεν επιθυμείτε να αλλάξετε όλες τις εκδηλώσεις, παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα.

en: All Day Event:
el_GR: Ολοήμερη Εκδήλωση:

en: Start Date &amp; Time:
el_GR: Ημερομηνία &amp; Ώρα Έναρξης:

en: YYYY-MM-DD
el_GR: ΧΧΧΧ-ΜΜ-ΗΗ

en: End Date &amp; Time:
el_GR: Ημερομηνία &amp; Ώρα Λήξης:

en: Event Location Details
el_GR: Λεπτομέρειες Τοποθεσίας Εκδήλωσης

en: Event Organizer Details
el_GR: Λεπτομέρειες Διοργανωτή Εκδήλωσης

en: Event Website
el_GR: Site Εκδήλωσης

en: Event Cost
el_GR: Κόστος Εκδήλωσης

en: Currency Symbol:
el_GR: Σύμβολο Νομίσματος:

en: Cost:
el_GR: Κόστος:

en: Enter a 0 for events that are free or leave blank to hide the field.
el_GR: Εισάγετε 0 για εκδηλώσεις με ελεύθερη είσοδο ή αφήστε το κενό για να αποκρύψετε το πεδίο.

en: Organizer Name:
el_GR: Όνομα Διοργανωτή:

en: Phone:
el_GR: Τηλέφωνο:

en: Website:
el_GR: Site:

en: Would you like to change only this instance of the event, or all future events in this series?
el_GR: Θέλετε να αλλάξετε μόνο αυτήν την περίπτωση της εκδήλωσης, ή όλες τις μελλοντικές εκδηλώσεις σε αυτήν τη σειρά;

en: Only This Event:
el_GR: Μόνο αυτή η Εκδήλωση:

en: All other future events in the series will remain the same.
el_GR: Όλες οι άλλες μελλοντικές εκδηλώσεις της σειράς θα παραμείνουν το ίδιο.

en: All Events:
el_GR: Όλες οι Εκδηλώσεις:

en: All future events in the series will be changed. Any changes made to other events will be kept.
el_GR: Όλες οι μελλοντικές εκδηλώσεις της σειράς θα τροποποιηθούν. Όσες αλλαγές έγιναν σε άλλες εκδηλώσεις θα διατηρηθούν.

en: Would you like to delete only this instance of the event, or all future events in this series?
el_GR: Θέλετε να διαγράψετε μόνο αυτήν την περίπτωση της εκδήλωσης, ή όλες τις μελλοντικές εκδηλώσεις σε αυτήν τη σειρά;

en: All other future events in the series will not be deleted.
el_GR: Όλες οι άλλες μελλοντικές εκδηλώσεις της σειράς δεν θα διαγραφούν.

en: All future events in the series will be deleted.
el_GR: Όλες οι άλλες μελλοντικές εκδηλώσεις της σειράς θα διαγραφούν.

en: Default Events Template
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Εκδηλώσεων

en: Default Page Template
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Σελίδας

en: Display Settings
el_GR: Προβολή Ρυθμίσεων

en: <p>The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications. Want to create a new view? Grab a copy of the <a href="%s">Sample Agenda View plugin from Github</a></p>
el_GR: <p> Οι παρακάτω ρυθμίσεις ελέγχουν την εμφάνιση του ημερολογίου σας. Αν τα πράγματα δεν φαίνονται σωστά, δοκιμάστε να πραγματοποιήσετε εναλλαγή μεταξύ των τριών επιλογών στυλ ή επιλέξτε ένα πρότυπο σελίδας από το θέμα σας.</p><p>Θα υπάρξουν καταστάσεις που κανένα έτοιμο πρότυπο δεν θα είναι 100&#37; τέλειο. Ελέγξτε τον <a href="%s">οδηγό θεμάτων</a> για οδηγίες σχετικά με προσαρμοσμένες τροποποιήσεις. Θέλετε να δημιουργήσετε μία νέα εμφάνιση; Πάρτε ένα αντίγραφο του πρόσθετου <a href="%s">Εμφάνιση Δείγματος Ατζέντας από το Github</a></p>

en: Basic Template Settings
el_GR: Βασικές Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Default stylesheet used for events templates
el_GR: Προεπιλεγμένο φύλλο μορφοποίησης που χρησιμοποιείται για τα πρότυπα εκδηλώσεων

en: Skeleton Styles
el_GR: Στυλ σκελετού

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
el_GR: Περιλαμβάνει μόνο αρκετά CSS για την επίτευξη σύνθετων διατάξεων, όπως τις προβολές ημερολογίου και εβδομάδας.

en: Full Styles
el_GR: Πλήρη Στυλ

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
el_GR: Πιο σύνθετη μορφοποίηση, επιχειρεί να υιοθετήσει τη μορφοποίηση του θέματός σας.

en: Tribe Events Styles
el_GR: Στυλ Tribe Events

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
el_GR: Ένα πλήρως σχεδιασμένο και μορφοποιημένο θέμα για τη σελίδα των εκδηλώσεών σας.

en: Events template
el_GR: Πρότυπο εκδηλώσεων

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
el_GR: Επιλέξτε ένα πρότυπο σελίδας για τον έλεγχο της εμφάνισης του ημερολογίου σας και του περιεχομένου εκδηλώσεων.

en: Enable event views
el_GR: Ενεργοποίηση εμφανίσεων εκδήλωσης

en: You must select at least one view.
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία εμφάνιση.

en: Default view
el_GR: Προεπιλεγμένη εμφάνιση

en: Disable the Event Search Bar
el_GR: Απενεργοποίση της Μπάρας Αναζήτησης Εκδηλώσεων

en: Check this to use the classic header.
el_GR: Επιλέξτε το για να χρησιμοποιήσετε την κλασική κεφαλίδα.

en: Advanced Template Settings
el_GR: Προηγμένες Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Add HTML before event content
el_GR: Προσθήκη HTML πριν από το περιεχόμενο της εκδήλωσης

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
el_GR: Αν είστε εξοικειωμένοι με την HTML, μπορείτε να προσθέσετε επιπλέον κώδικα πριν από το πρότυπο εκδηλώσεων. Αυτό είναι απαραίτητο για κάποια θέματα, καθώς βοηθάει στη μορφοποίηση ή διάταξη.

en: Add HTML after event content
el_GR: Προσθήκη HTML μετά το περιεχόμενο της εκδήλωσης

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
el_GR: Αν είστε εξοικειωμένοι με την HTML, μπορείτε να προσθέσετε επιπλέον κώδικα μετά το πρότυπο εκδηλώσεων. Αυτό είναι απαραίτητο για κάποια θέματα, καθώς βοηθάει στη μορφοποίηση ή διάταξη.

en: Finding & extending your calendar.
el_GR: Εύρεση & επέκταση του ημερολογίου σας.

en: Finding your calendar.
el_GR: Εύρεση του ημερολογίου σας.

en: Where's my calendar?
el_GR: Πού είναι το ημερολόγιό μου;

en: Right here
el_GR: Ακριβώς εδώ

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετες λειτουργίες, συμπεριλαμβανομένων των τακτικών εκδηλώσεων, προσαρμοσμένα meta, εκδηλώσεις κοινότητας, πωλήσεις εισιτηρίων και άλλα;

en: Check out the available add-ons
el_GR: Ελέγξτε τις διαθέσιμες επεκτάσεις

en: We hope our plugin is helping you out.
el_GR: Ελπίζουμε το πρόσθετό μας να σας βοηθάει.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el_GR: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους." Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: See an example of the link
el_GR: Δείτε ένα παράδειγμα του συνδέσμου

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el_GR: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους. " Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: Show The Events Calendar link
el_GR: Εμφάνιση του συνέσμου προς το The Events Calendar.

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Number of events to show per page
el_GR: Αριθμός εκδηλώσεων ανά σελίδα

en: Use Javascript to control page load
el_GR: Χρησιμοποιήστε Javascript για να χειριστείτε τη φόρτωση σελίδας

en: Enable ajax to live refresh content.
el_GR: Ενεργοποιήστε την ajax για ζωντανή ανανέωση του περιεχομένου.

en: Show comments
el_GR: Εμφάνιση σχολίων

en: Enable comments on event pages.
el_GR: Ενεργοποίηση σχολίων στις σελίδες εκδηλώσεων.

en: Include events in main blog loop
el_GR: Συμπερίληψη εκδηλώσεων στον κύριο βρόχο του ιστολογίου (blog)

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
el_GR: Εμφάνιση εκδηλώσεων με άλλα άρθρα του site. Όταν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, οι εκδηλώσεις θα συνεχίσουν επίσης να εμφανίζονται στην προεπιλεγμένη σελίδα των εκδηλώσεων.

en: Events URL slug
el_GR: URL slug Εκδηλώσεων

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
el_GR: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το slug  για τη σελίδα εκδηλώσεων, καθώς δεν έχετε ενεργοποιήσει τους μόνιμους συνδέσμους. Η τρέχουσα διεύθυνση URL για τη σελίδα εκδηλώσεων είναι <a href="%s">%s</a>. Για να επεξεργαστείτε το slug εδώ, <a href="%soptions-permalink.php">ενεργοποιήστε τους μόνιμους συνδέσμους</a>.

en: The slug used for building the events URL.
el_GR: Το slug χρησιμοποιείται για την κατασκευή των URL των εκδηλώσεων.

en: Your current events URL is: %s
el_GR: Η τρέχουσα διεύθυνση URL των εκδηλώσεων σας είναι: %s

en: Here is the iCal feed URL for your events:
el_GR: Εδώ είναι το iCal feed URL για τις εκδηλώσεις σας:

en: Single event URL slug
el_GR: URL slug μεμονομένης εκδήλωσης

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
el_GR: Τo παραπάνω θα πρέπει ιδανικά να είναι στον πληθυντικό, και αυτό στον ενικό. <br /> Το μοναδικό URL της εκδήλωσής σας είναι: %s.

en: End of day cutoff
el_GR: Ανώτατο όριο τέλους ημέρας

en: Have events that run past midnight? Control when your day official ends to avoid awkwardly adding your event to the next day.
el_GR: Έχετε εκδηλώσεις που τρέχουν μετά τα μεσάνυχτα; Ελέγξτε πότε τελειώνει επισήμως η ημέρα σας για να αποφευχθεί η κατά λάθος προσθήκη της εκδήλωσής σας στην επόμενη μέρα.

en: Default currency symbol
el_GR: Προεπιλεγμένο σύμβολο νομίσματος

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
el_GR: Θέστε το προεπιλεγμένο σύμβολο νομίσματος για τα κόστη των εκδηλώσεων. Σημειώστε ότι αυτό θα έχει επίπτωση μόνο στα μελλοντικά γεγονότα και οι αλλαγές που θα γίνουν δεν θα ισχύσουν αναδρομικά.

en: Map Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Χάρτη

en: Enable Google Maps
el_GR: Ενεργοποίηση των Χαρτών Google

en: Check to enable maps for events and venues.
el_GR: Επιλέγξτε για να ενεργοποιήσετε χάρτες για τις εκδηλώσεις και τους χώρους διεξαγωγής.

en: Google Maps default zoom level
el_GR: Προεπιλεγμένο επίπεδο εστίασης για τους Χάρτες Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
el_GR: 0 = σμίκρυνση, 21 = μεγέθυνση.

en: Miscellaneous Settings
el_GR: Διάφορες Ρυθμίσεις

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
el_GR: Διπλότυποι Χώροι Διεξαγωγής και Διοργανωτές

en: Merge Duplicates
el_GR: Συγχώνευση Διπλότυπων

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
el_GR: Ίσως βρείτε διπλότυπα χώρων και διοργανωτών όταν αναβαθμίζετε το The Events Calendar από μία έκδοση παλαιότερη της 3.0. Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να συγχωνευθούν αυτόματα οι πανομοιότυποι χώροι και διοργανωτές.

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταγράφονται πληροφορίες αποσφαλμάτωσης. Ως προεπιλογή η καταγραφή θα γίνεται στο error log της PHP του σέρβερ σας. Αν θέλετε να δείτε τα μηνύματα καταγραφής στον browser σας, τότε σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το %s και να αναζητήσετε την καρτέλα "Tribe"  στην  έξοδο αποσφαλμάτωσης.

en: Debug Bar Plugin
el_GR: Πρόσθετο Μπάρας Αποσφαλμάτωσης

[ctx: not available]
en: n/a
el_GR: μ/δ (μη διαθέσιμο)

en: You need to upgrade!
el_GR: Πρέπει να αναβαθμίσετε!

en: You are up to date!
el_GR: Είστε ενημερωμένοι!

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: FAQ
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Tutorials
el_GR: Οδηγοί Εκμάθησης

en: Release Notes
el_GR: Σημειώσεις Έκδοσης

en: Forums
el_GR: Φόρουμ

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
el_GR: Αν είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείτε το The Events Calendar, βρίσκεστε στο σωστό δρόμο. Ετοιμαστείτε να απολαύσετε τη δημιουργία της πρώτης σας εκδήλωσής. Εδώ θα βρείτε μερικά βασικά στοιχεία που θεωρούμε χρήσιμα για τους νέους χρήστες.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
el_GR: %sΤο Αλφαβητάρι Νέου Χρήστη%s σχεδιάστηκε για τύπους που βρίσκονται ακριβώς στη δική σας θέση. Με δύο βήμα-προς-βήμα βίντεο και γραπτές σημειώσεις που συνοδεύουν τις εικόνες, το αλφαβητάρι επιχειρεί να σας απογειώσει από το μηδέν στο ζενίθ σε χρόνο μηδέν.

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
el_GR: %sΟι Συχνές Ερωτήσεις Εγκατάστασης/Ρυθμίσεων%s από τη σελίδα υποστήριξης θα σας βοηθήσουν να πάρετε μία γενική εικόνα για το τι μπορεί και το τι δεν μπορεί να κάνει το πρόσθετο (plugin). Αυτή η ενότητα των Συχνών Ερωτήσεων είναι χρήσιμη δεδομένου ότι έχει ως στόχο την αντιμετώπιση βασικών ζητημάτων εγκατάστασης που δεν καλύπτονται από το Αλφαβητάρι Νέου Χρήστη.

en: Are you developer looking to build your own frontend view? We created an example plugin that demonstrates how to register a new view. You can %sdownload the plugin at GitHub%s to get started.
el_GR: Είστε προγραμματιστής και θέλετε να χτίσετε τη δική σας frontend προβολή; Έχουμε δημιουργήσει ένα πρότυπο πρόσθετο που δείχνει πώς να καταχωρήσετε μία νέα προβολή. Μπορείτε να %sτο κατεβάσετε από το GitHub%s για να ξεκινήσετε.

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
el_GR: Διαφορετικά, αν αισθάνεστε τολμηρός, μπορείτε να ξεκινήσετε αμέσως πηγαίνοντας στο Μενού Εκδηλώσεων και προσθέτοντας την πρώτη σας εκδήλωση.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
el_GR: Έχουμε ξαναφτιάξει τη σελίδα υποστήριξης από το μηδέν, ούτως ώστε να παρέχουμε καλύτερη βοήθεια στους χρήστες. Πηγαίντε στη %sΣελίδα Υποστήριξης%s όπου θα βρείτε σημαντικούς πόρους, όπως οι εξής:

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
el_GR: %sΕτικέτες προτύπων, λειτουργίες και άγκιστρα & φίλτρα%s για το The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
el_GR: %sΣυχνές Ερωτήσεις%s που κυμαίνονται από βασικά ερωτήματα εγκατάστασης έως προηγμένες τροποιποιήσεις θεμάτων.

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
el_GR: %sΟδηγοί εκμάθησης%s γραμμένοι από μέλη της ομάδας μας και από χρήστες της κοινότητας, τα οποία καλύπτουν προσαρμοσμένα ερωτήματα, ζητήματα ενοποίησης με θέματα και πρόσθετα τρίτων, κ.λπ.

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
el_GR: Σημειώσεις για να πάρετε μία γενική εικόνα για τον κύκλο ζωής του πρόσθετου και για το πότε εισήχθησαν οι λειτουργίες/διορθώσεις σφαλμάτων.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
el_GR: %sΠρόσθετη τεκμηρίωση%s για όλες τις επίσημες επεκτάσεις της Modern Tribe για το The Events Calendar (συμπεριλαμβανονένων των WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, κ.λπ.)

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
el_GR: Επίσης διαθέτουμε τη σελίδα %sΦωνής Χρήστη της Modern Tribe%s, την οποία παρακολουθούμε ενεργά, αναζητώντας ιδέες από την κοινότητα. Αν αφού παίξετε με το πρόσθετο και μελετήσετε τους παραπάνω πόρους, διαπιστώσετε ότι κάποιο χαρακτηριστικό απουσιάζει, ενημερώστε μας σχετικά. Υπερψηφίστε τα υφιστάμενα αιτήματα χαρακτηριστικών ή προσθέστε το δικό σας, βοηθώντας μας με αυτόν τον τρόπο να διαμορφώσουμε το μέλλον των εταιρικών προϊόντων ώστε να ανταποκρίνονται καλύτερα στις ανάγκες της κοινότητας.

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
el_GR: Τα έγγραφα υποστήριξης μπορούν να σας βοηθήσουν ως ένα σημείο… με αποτέλεσμα μερικές φορές να χρειάζεστε τη συνδρομή ενός πραγματικού προσώπου. Αυτό είναι το σημείο που το %sφόρουμ υποστήριξης%s μπαίνει στο παιχνίδι.

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
el_GR: Οι χρήστες του δωρεάν The Events Calendar θα πρέπει να δημοσιεύουν τα αιτήματα υποστήριξης %sστο φόρουμ υποστήριξης του WordPress.org%s. Αν και μας είναι ευχάριστο να αναγνωρίζουμε και να διορθώνουμε τα σφάλματα που αναφέρονται στο WordPress.org, παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει το %sΥπόμνημα Υποστήριξης%s πριν δημοσιεύσετε ένα αίτημα, ώστε να κατανοήσετε τους περιορισμούς μας.

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
el_GR: Επισκεπτόμαστε το φόρουμ του WordPress.org όλη την εβδομάδα, αναζητώντας σφάλματα. Αν αναφέρετε ένα θεμιτό σφάλμα το οποίο μπορούμε να αναπαράγουμε, θα το καταγράψουμε και θα το διορθώσουμε σε μία από τις επόμενες εκδόσεις. Δυστυχώς, δεν μπορούμε να παρέχουμε προσαρμοσμένες συμβουλές ή να σας βοηθήσουμε στην ενσωμάτωση με πρόσθετα και θέματα τρίτων.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
el_GR: Αν είστε χρήστης του The Events Calendar και χρειάζεστε περισσότερη υποστήριξη, παρακαλούμε %sαγοράστε μία PRO άδεια%s. Επισκεπτόμαστε το PRO φόρουμ καθημερινά και μπορούμε να προσφέρουμε ένα βαθύτερο επίπεδο υποστήριξης στους PRO χρήστες σε σχέση με εκείνη που μπορούμε να προσφέρουμε στο WordPress.org.

en: If you find that you aren't getting the level of service you've come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %s or tweet %s and tell us why. We'll do what we can to make it right.
el_GR: Αν διαπιστώσετε ότι δεν παίρνετε το επίπεδο υπηρεσιών που περιμένατε από την Modern Tribe, στείλτε μας ένα e-mail στο %s ή ένα tweet στο %s και πείτε μας γιατί. Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να γίνει το σωστό.

en: More...
el_GR: Περισσότερα…

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you kick ass. Thanks so much for installing our labor of love!
el_GR: Γεια σας! Είμαστε η Modern Tribe και βρισκόμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε να σκίσετε. Ευχαριστούμε πολύ που εγκαταστήσατε το αποτέλεσμα των κόπων και της αγάπης μας!

en: Getting Started
el_GR: Ξεκινώντας

en: Support Resources To Help You Kick Ass
el_GR: Πόροι Υποστήριξης που θα σας βοηθήσουν να σκίσετε!

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
el_GR: Φόρουμ: Γιατί όλοι χρειάζονται ένα φιλαράκι

en: Not getting help?
el_GR: Χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια;

en: Latest Version:
el_GR: Τελευταία Έκδοση:

en: Author:
el_GR: Συντάκτης:

en: Requires:
el_GR: Απαιτείται:

en: Wordpress.org Plugin Page
el_GR: Σελίδα Προσθέτων του Wordpress.org

en: Average Rating
el_GR: Μέσος όρος βαθμολογίας

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
el_GR[0]: Βασισμένο σε %d βαθμολογία
el_GR[1]: Βασισμένο σε %d βαθμολογίες

en: Give us 5 stars!
el_GR: Δώστε μας 5 αστέρια!

en: Premium Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Ανώτερης Ποιότητας

en: (Coming Soon!)
el_GR: (Προσεχώς!)

en: News and Tutorials
el_GR: Νέα και Οδηγοί Εκμάθησης

en: Network Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
el_GR: Εδώ μπορείτε να τροποποιήσετε όλες τις γενικές ρυθμίσεις δικτύου για το The Events Calendar της Modern Tribe.

en: Hide the following settings tabs on every site:
el_GR: Απόκρυψη των παρακάτω καρτέλων ρυθμίσεων σε όλα τα site:

en: Venue Name:
el_GR: Όνομα Χώρου Διεξαγωγής:

en: Address:
el_GR: Διεύθυνση:

en: City:
el_GR: Πόλη:

en: Country:
el_GR: Χώρα:

en: State or Province:
el_GR: Νομός ή Προάστιο:

en: Select a State:
el_GR: Επιλέξτε Νομό:

en: Postal Code:
el_GR: Ταχυδρομικός Κώδικας:

en: Show Google Map:
el_GR: Εμφάνιση Χάρτη Google:

en: Show Google Maps Link:
el_GR: Εμφάνιση Συνδέσμου Χαρτών Google:

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Show:
el_GR: Εμφάνιση:

en: Show widget only if there are upcoming events:
el_GR: Εμφάνιση του widget μόνο όταν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις:

en: Attendees
el_GR: Συμμετέχοντες

en: Event Summary
el_GR: Περίληψη Εκδήλωσης

en: Event Details
el_GR: Λεπτομέρειες Εκδήλωσης

en: Start Date / Time:
el_GR: Ημερομηνία / Ώρα Έναρξης:

en: End Date / Time:
el_GR: Ημερομηνία / Ώρα Λήξης:

en: Venue:
el_GR: Χώρος Διεξαγωγής:

en: Ticket Sales
el_GR: Πωλήσεις Εισιτηρίων

en: Sold %d
el_GR: Πωλήθηκαν %d

en: Sold %d of %d
el_GR: Πωλήθηκαν %d από %d

en: Tickets sold:
el_GR: Εισιτήρια που πουλήθηκαν:

en: Checked in:
el_GR: Πέρασαν από τον έλεγχο εισιτηρίων:

en: Send the attendee list by email
el_GR: Στείλτε τη λίστα συμμετεχόντων μέσω email

en: Select a User:
el_GR: Επιλέξτε ένα Χρήστη:

en: Select...
el_GR: Επιλέξτε…

en: or
el_GR: ή

en: Email Address:
el_GR: Διεύθυνση Email:

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Edit in %s
el_GR: Επεξεργασία σε %s

en: View
el_GR: Προβολή

en: See who purchased tickets to this event
el_GR: Δείτε ποιος αγόρασε εισιτήρια γι' αυτήν την εκδήλωση

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
el_GR: Η εκδήλωση αυτή δημιουργήθηκε χρησιμοποιώντας το Community Events. Είστε σίγουρος ότι θέλετε να πουλήσετε εισιτήρια γι' αυτήν;

en: Upload image for the ticket header
el_GR: Ανεβάστε εικόνα για την κεφαλίδα του εισιτηρίου

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
el_GR: Το μέγιστο μέγεθος της εικόνας στο email θα είναι 580px πλάτος με οποιοδήποτε ύψος, και στη συνέχεια θα αποκλιμακωθεί για τα κινητά. Αν θέλετε υποστήριξη  "retina" χρησιμοποιήστε μία εικόνα πλάτους 1160px.

en: Select an Image
el_GR: Επιλέξτε μία εικόνα

en: Remove
el_GR: Κατάργηση

en: Add new ticket
el_GR: Προσθήκη νέου εισιτηρίου

en: Edit ticket
el_GR: Επεξεργασία εισιτηρίου

en: Sell using:
el_GR: Πώληση με:

en: Ticket Name:
el_GR: Όνομα Εισιτηρίου:

en: Ticket Description:
el_GR: Περιγραφή Εισιτηρίου:

en: Price:
el_GR: Τιμή:

en: Start sale:
el_GR: Έναρξη πωλήσεων:

en: End sale:
el_GR: Λήξη πωλήσεων:

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
el_GR: Πότε θα πραγματοποιηθούν οι πωλήσεις εισιτηρίων; Εάν δεν ορίσετε μία ημερομηνία έναρξης / λήξης για τις πωλήσεις, τα εισιτήρια θα είναι διαθέσιμα από σήμερα μέχρι την ολοκλήρωση της εκδήλωσης.

en: month
el_GR: μήνας

en: upcoming
el_GR: προσεχές

en: past
el_GR: προηγούμενο

en: venue
el_GR: χώρος

en: Initializing Tribe Events on %s
el_GR: Αρχικοποίηση των Tribe Events στο %s

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
el_GR: Η έκδοση του The Events Calendar που χρησιμοποιείτε δεν είναι ενημερωμένη με μία από τις επεκτάσεις του The Events Calendar. Παρακαλούμε %sαναβαθμίστε τώρα.%s

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sWant to pair an older version%s?
el_GR: Τα παρακάτω πρόσθετα είναι ξεπερασμένα: <b>%s</b>. Όλες οι επεκτάσεις σχετίζονται με το The Events Calendar και δεν θα λειτουργούν σωστά αν δεν συνδυαστούν με τη σωστή έκδοση. %s Θέλετε να συνδυάσετε μία παλαιότερη έκδοση %s;

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%s" target="_blank">%s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
el_GR: <p> Το κλειδί άδειας χρήσης που λάβατε όταν ολοκληρώσατε την αγορά σας από το %s θα σας παρέχει πρόσβαση σε υποστήριξη και ενημερώσεις μέχρι τη λήξη του. Δεν χρειάζετε να εισαγάγετε το κλειδί σας παρακάτω για να δουλέψει το πρόσθετο, αλλά θα χρειαστεί να το εισαγάγετε για να λάβετε αυτόματες ενημερώσεις. <strong>Βρείτε το κλειδί σας στο <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Κάθε αγορασμένο πρόσθετο έχει το δικό του κλειδί. Απλά εισάγετε το κλειδί στο κατάλληλο πεδίο παρακάτω, και δώστε του λίγο χρόνο για επικύρωση. Θα ξέρετε ότι είστε έτοιμοι όταν μία πράσινη ημερομηνία λήξης εμφανιστεί παράλληλα με ένα "έγκυρο" μήνυμα. Εάν βλέπετε ένα κόκκινο μήνυμα που αναφέρει ότι το κλειδί σας δεν είναι έγκυρο, ή είναι εκτός εγκατάστασης, επισκεφθείτε το <a href="%s" target="_blank">%s</a> για να διαχειριστείτε τα εγκατεστημένα σας ή για να ανανεώσετε / αναβαθμίσετε την άδειά σας.</p><p>Δεν βλέπετε την ενημέρωση που περιμένατε; Στο WordPress, μεταβείτε στον <a href="%s">Πίνακα Ελέγχου > Ενημερώσεις</a> και κάντε κλικ στο "Ελέγξτε Ξανά".</p>

en: General
el_GR: Γενικά

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
el_GR: Μας συγχωρείτε, το The Events Calendar απαιτεί WordPress έκδοσης %s ή νεότερο. Παρακαλούμε αναβαθμίστε την εγκαταστασή σας.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
el_GR: Μας συγχωρείτε, το The Events Calendar απαιτεί PHP έκδοσης %s ή νεότερη. Επικοινωνήστε με τον Web hosting πάροχό σας για να μεταβείτε σε νεότερη έκδοση της PHP.

en: Upcoming Events
el_GR: Προσεχείς Εκδηλώσεις

en: Past Events
el_GR: Προηγούμενες Εκδηλώσεις

en: Events for %s
el_GR: Εκδηλώσεις για %s

en: Events this month
el_GR: Εκδηλώσεις αυτόν τον μήνα

en: Events at %s
el_GR: Εκδηλώσεις στις %s

en: No description has been entered for this event.
el_GR: Δεν έχει εισαχθεί περιγραφή γι' αυτήν την εκδήλωση.

en: category
el_GR: κατηγορία

en: tag
el_GR: ετικέτα

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: Event
el_GR: Εκδήλωση

en: Add New
el_GR: Προσθήκη Νέου

en: Add New Event
el_GR: Προσθήκη Νέας Εκδήλωσης

en: Edit Event
el_GR: Επεξεργασία Εκδήλωσης

en: New Event
el_GR: Νέα Εκδήλωση

en: View Event
el_GR: Προβολή Εκδήλωσης

en: Search Events
el_GR: Αναζήτηση Εκδηλώσεων

en: No events found
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία εκδήλωση

en: No events found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία εκδήλωση στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: Venues
el_GR: Χώροι Διεξαγωγής

en: Venue
el_GR: Χώρος Διεξαγωγής

en: Add New Venue
el_GR: Προσθήκη Νέου Χώρου

en: Edit Venue
el_GR: Επεξεργασία Χώρου

en: New Venue
el_GR: Νέος Χώρος

en: View Venue
el_GR: Προβολή Χώρου

en: Search Venues
el_GR: Αναζήτηση Χώρων

en: No venue found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένας χώρος

en: No venues found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκαν χώροι στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: Organizers
el_GR: Διοργανωτές

en: Organizer
el_GR: Διοργανωτής

en: Add New Organizer
el_GR: Προσθήκη Νέου Διοργανωτή

en: Edit Organizer
el_GR: Επεξεργασία Διοργανωτή

en: New Organizer
el_GR: Νέος Διοργανωτής

en: View Organizer
el_GR: Προβολή Διοργανωτή

en: Search Organizers
el_GR: Αναζήτηση Διοργανωτών

en: No organizer found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένας διοργανωτής

en: No organizers found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένας διοργανωτής στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: Event Categories
el_GR: Κατηγορίες Εκδηλώσεων

en: Event Category
el_GR: Κατηγορία Εκδήλωσης

en: Search Event Categories
el_GR: Αναζήτηση Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: All Event Categories
el_GR: Όλες οι Κατηγορίες Εκδηλώσεων

en: Parent Event Category
el_GR: Μητρική Κατηγορία Εκδήλωσης

en: Parent Event Category:
el_GR: Μητρική Κατηγορία Εκδήλωσης:

en: Edit Event Category
el_GR: Επεξεργασία Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: Update Event Category
el_GR: Ενημέρωση Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: Add New Event Category
el_GR: Προσθήκη Νέας Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: New Event Category Name
el_GR: Όνομα Νέας Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
el_GR: Η εκδήλωση ενημερώθηκε. <a href="%s">Προβολή εκδήλωσης</a>

en: Custom field updated.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Custom field deleted.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: Event updated.
el_GR: Η εκδήλωση ενημερώθηκε.

en: Event restored to revision from %s
el_GR: Η εκδήλωση αποκαταστάθηκε στην αναθεώρηση από %s

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
el_GR: Η εκδήλωση δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Προβολή εκδήλωσης</a>

en: Event saved.
el_GR: Η εκδήλωση αποθηκεύθηκε.

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
el_GR: Η εκδήλωση υποβλήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση εκδήλωσης</a>

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
el_GR: Η εκδήλωση έχει προγραμματιστεί για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση εκδήλωσης</a>

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
el_GR: Το προσχέδιο της εκδήλωσης τροποποιήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση εκδήλωσης</a>

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής τροποποιήθηκε. <a href="%s">Προβολή χώρου</a>

en: Venue updated.
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής τροποποιήθηκε.

en: Venue restored to revision from %s
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής αποκαταστάθηκε στην αναθεώρηση από %s

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Προβολή χώρου</a>

en: Venue saved.
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής αποθηκεύθηκε.

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής υποβλήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση χώρου</a>

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
el_GR: Ο χώρος διεξαγωγής έχει προγραμματιστεί για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση χώρου</a>

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
el_GR: Το προσχέδιο του χώρου διεξαγωγής τροποποιήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση χώρου</a>

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής τροποποιήθηκε. <a href="%s">Προβολή διοργανωτή</a>

en: Organizer updated.
el_GR: Ο διοργανωτής τροποποιήθηκε.

en: Organizer restored to revision from %s
el_GR: Ο διοργανωτής αποκαταστάθηκε στην αναθεώρηση από %s

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Προβολή διοργανωτή</a>

en: Organizer saved.
el_GR: Ο διοργανωτής αποθηκεύθηκε.

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής υποβλήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση διοργανωτή</a>

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
el_GR: Ο διοργανωτής έχει προγραμματιστεί για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση διοργανωτή</a>

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
el_GR: Το προσχέδιο του διοργανωτή τροποποιήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση διοργανωτή</a>

en: Use Saved Venue:
el_GR: Χρήση Αποθηκευμένου Χώρου Διεξαγωγής:

en: Use Saved Organizer:
el_GR: Χρήση Αποθηκευμένου Διοργανωτή:

en: Use New Venue
el_GR: Χρήση Νέου Χώρου Διεξαγωγής

en: My Venues
el_GR: Οι Χώροι Διεξαγωγής μου

en: Available Venues
el_GR: Διαθέσιμοι Χώροι Διεξαγωγής

en: No saved venue exists.
el_GR: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένοι χώροι διεξαγωγής.

en: Use New Organizer
el_GR: Χρήση Νέου Διοργανωτή

en: My Organizers
el_GR: Οι Διοργανωτές μου

en: Available Organizers
el_GR: Διαθέσιμοι Διοργανωτές

en: No saved organizer exists.
el_GR: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένοι διοργανωτές.

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Prev
el_GR: Προηγούμενο

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Done
el_GR: Τέλος

en: Network
el_GR: Δίκτυο

en: Unnamed Venue
el_GR: Ανώνυμος Χώρος Διεξαγωγής

en: Unnamed Organizer
el_GR: Ανώνυμος Διοργανωτής

en: Event Options
el_GR: Επιλογές Εκδήλωσης

en: Venue Information
el_GR: Πληροφορίες Χώρου Διεξαγωγής

en: Organizer Information
el_GR: Πληροφορίες Διοργανωτή

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: View All Add-Ons
el_GR: Προβολή όλων των Επεκτάσεων

en: News from Modern Tribe
el_GR: Νέα από την Modern Tribe

en: Additional Functionality
el_GR: Πρόσθετη Λειτουργικότητα

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετη λειτουργικότητα όπως επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις, πωλήσεις εισιτηρίων, δημοσίως καταχωρημένες εκδηλώσεις, νέες εμφανίσεις και άλλα;

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
el_GR: Ελέγξτε τις <a href="%s">διαθέσιμες επεκτάσεις</a>.

en: View Calendar
el_GR: Προβολή Ημερολογίου

en: Add Event
el_GR: Προσθήκη Εκδήλωσης

en: Edit Events
el_GR: Επεξεργασία Εκδήλωσης

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Welcome to The Events Calendar! Your events calendar can be found at %s. To change the events slug, visit %sEvents -> Settings%s.
el_GR: Καλώς ήρθατε στο The Events Calendar! Το ημερολόγιο εκδηλώσεών σας βρίσκεται στο %s. Για να αλλάξετε το slug των εκδηλώσεων, επισκεφθείτε τις %sΕκδηλώσεις -> Ρυθμίσεις%s.

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: List
el_GR: Λίστα

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Events In
el_GR: Εκδηλώσεις στην

en: Events From
el_GR: Εκδηλώσεις Από

en: &laquo; Previous Events
el_GR: &laquo; Προηγούμενες εκδηλώσεις

en: Next Events &raquo;
el_GR: Επόμενες Εκδηλώσεις &raquo;

en: View &#8220;%s&#8221;
el_GR: Προβολή &#8220;%s&#8221;

en: Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης

en: End Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: Recurring?
el_GR: Επαναλαμβανόμενο;

en: Yes
el_GR: Ναι

en: No
el_GR: Όχι

en: All %s
el_GR: Όλα %s

en: Event Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Εκδηλώσεων

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Invalid field type specified
el_GR: Ορίστηκε μη έγκυρος τύπος πεδίου

en: No radio options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουμπιών

en: No checkbox options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουτιών

en: No select options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές του select

en: There are no fields setup for this tab yet.
el_GR: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα πεδία γι' αυτήν την καρτέλα.

en: The Events Calendar Settings
el_GR: Ρυθμίσεις του The Events Calendar

en: Events Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Εκδηλώσεων

en: %s Settings
el_GR: %s Ρυθμίσεις

en: You've requested a non-existent tab.
el_GR: Έχετε ζητήσει μία ανύπαρκτη καρτέλα.

en:  Save Changes
el_GR:  Αποθήκευση Αλλαγών

en: You don't have permission to do that.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να το κάνετε αυτό.

en: The request was sent insecurely.
el_GR: Το αίτημα στάλθηκε με μη ασφαλή τρόπο.

en: The request wasn't sent from this tab.
el_GR: Η αίτηση δεν στάλθηκε από αυτήν την καρτέλα.

en: Your form had the following errors:
el_GR: Η φόρμα σας είχε τα ακόλουθα σφάλματα:

en: None of your settings were saved. Please try again.
el_GR: Καμία από τις ρυθμίσεις σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
el_GR[0]: Η παραπάνω ρύθμιση δεν αποθηκεύθηκε. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.
el_GR[1]: Η παραπάνω ρυθμίσεις δεν αποθηκεύθηκαν. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν.

en: There  were no results found for <strong>"%s"</strong>.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για <strong>"%s"</strong>.

en: listed under %s. Check out past events for this category or view the full calendar.
el_GR: καταχωρήθηκε στην κατηγορία %s. Ελέγξτε προηγούμενες εκδηλώσεις αυτής της κατηγορίας ή δείτε το πλήρες ημερολόγιο.

en: listed under %s. Check out upcoming events for this category or view the full calendar.
el_GR: καταχωρήθηκε στην κατηγορία %s. Ελέγξτε τις προσεχείς εκδηλώσεις για την κατηγορία αυτήν ή δείτε το πλήρες ημερολόγιο.

en: No events scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
el_GR: Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες εκδηλώσεις για <strong>%s</ strong>. Παρακαλούμε δοκιμάστε μία άλλη ημέρα.

en: No upcoming events
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις

en: No matching events
el_GR: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις που να αντιστοιχούν

en: No previous events
el_GR: Δεν υπάρχουν προηγούμενες εκδηλώσεις

en: Welcome to Events 2.0! This is a HUGE upgrade from 1.6.5. Please make sure you have backed up before proceeding any further. You can easily <a href="%s">revert to an old version</a> if you want to backup first. This upgrade includes two major steps, <a href="%s">migrating data</a> &amp; updating your templates as necessary. There have been significant changes to the template tags and functions. Check out our <a href="%s">walk-through on the upgrade</a> before proceeding and check out the FAQ &amp; Knowledge base from the <a href="%s">support page</a>. If you're new to The Events Calendar, you may want to review our <a href="%s">new user primer</a>.<br/><br/> You have events that need to be migrated.  Please visit the bottom of the <a href="%s">settings page</a> to perform the migration.
el_GR: Καλωσήρθατε στο Events 2.0! Πρόκειται για μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ αναβάθμιση από το 1.6.5. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι έχετε δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας πριν προχωρήσετε περαιτέρω. Μπορείτε εύκολα <a href="%s">να επιστρέψετε σε μία παλαιότερη έκδοση</a> αν θέλετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας πρώτα. Η αναβάθμιση περιλαμβάνει δύο βασικά βήματα, <a href="%s">μετατροπή &amp; μετεγκατάσταση δεδομένων</a> &amp; ενημέρωση των προτύπων σας ανάλογα με τις ανάγκες σας. Υπήρξαν σημαντικές αλλαγές στις ετικέτες προτύπων και τις λειτουργίες. Δείτε την <a href="%s">παρουσίαση της αναβάθμισης</a> πριν συνεχίσετε, καθώς και τις Συχνές Ερωτήσεις &amp; Βάση Γνώσεων στη <a href="%s">σελίδα υποστήριξης</a>. Αν είστε νέος χρήστης του The Events Calendar, ενδεχομένως να θέλετε να μελετήσετε το <a href="%s">Αλφαβητάρι Νέου Χρήστη</a>.<br/><br/> Έχετε εκδηλώσεις που χρειάζονται μετατροπή &amp; μετεγκατάσταση.  Παρακαλούμε, πηγαίντε στο κάτω μέρος της  <a href="%s">σελίδας ρυθμίσεων</a> για να πραγματοποιήσετε τη μετατροπή &amp; μετεγκατάσταση.

en: Upgrade from The Events Calendar
el_GR: Αναβάθμιση από το Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

en: It appears that you have some old events calendar data that needs to be upgraded. Please be sure to back up your database before initiating the upgrade. This process can not be undone.
el_GR: Φαίνεται ότι υπάρχουν κάποια παλαιότερα δεδομένα του ημερολογίου εκδηλώσεων που πρέπει να αναβαθμιστούν. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι έχετε δημιουργήσει αντίγραφο της βάσης δεδομένων πριν ξεκινήσετε τη διαδικασία αναβάθμισης. Αυτή η διαδικασία δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Migrate Data!
el_GR: Μετατροπή &amp; Μετεγκατάσταση Δεδομένων!

en: You successfully migrated (%d) entries.
el_GR: Μετατρέψατε και μετεγκαταστήσατε επιτυχώς (%d) καταχωρήσεις.

en: Install has 1 or more legacy event!
el_GR: Η εγκατάσταση έχει 1 ή περισσότερες παλαιού τύπου εκδηλώσεις!

en: Invalid or incomplete field passed
el_GR: Άκυρο ή ελλιπές πεδίο

en: Field ID:
el_GR: Κωδ. Πεδίου:

en: Non-existant field validation function passed
el_GR: Ανύπαρκτο πεδίο λειτουργίας επικύρωσης

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
el_GR: με όνομα συνάρτησης:

en: %s must contain numbers and letters only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς και γράμματα

en: %s must contain numbers, letters and dots only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς, γράμματα και τελείες

en: %s must be a positive number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
el_GR: %s πρέπει να είναι ένα έγκυρο slug (αριθμοί, γράμματα, παύλες, και κάτω παύλες).

en: %s must be a valid absolute URL.
el_GR: %s πρέπει να είναι έγκυρη απόλυτη διεύθυνση URL.

en: %s must have a value that's part of its options.
el_GR: %s πρέπει να έχει μια τιμή που να είναι μέρος των επιλογών του.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
el_GR: Η σύγκριση επικύρωσης απέτυχε διότι δεν παρασχέθηκε αξία σύγκρισης για το πεδίο %s

en: %s cannot be the same as %s.
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι το ίδιο με %s.

en: %s cannot be a duplicate
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι ένα διπλότυπο

en: %s must be a number or percentage.
el_GR: %s πρέπει να είναι αριθμός ή ποσοστό.

en: %s must be a number between 0 and 21.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 0 και 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
el_GR: % s πρέπει να αποτελείται μόνο από γράμματα, αριθμούς, παύλες, αποστρόφους και κενά διαστήματα.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από γράμματα, κενά διαστήματα, αποστρόφους και παύλες.

en: %s must consist of 5 numbers.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από 5 αριθμούς.

en: %s must be a phone number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός τηλεφώνου.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
el_GR: Η λίστα χωρών πρέπει να διαμορφωθεί ως μία χώρα ανά γραμμή με την ακόλουθη μορφή: <br> ΗΠΑ, Ηνωμένες Πολιτείες <br> ΗΒ, Ηνωμένο Βασίλειο.

en: Select a Country:
el_GR: Επιλογή Χώρας:

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: American Samoa
el_GR: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

en: Angola
el_GR: Ανγκόλα

en: Anguilla
el_GR: Ανγκουίλλα

en: Antarctica
el_GR: Ανταρκτική

en: Antigua And Barbuda
el_GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el_GR: Αργεντινή

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el_GR: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Belize
el_GR: Μπελίζ

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδες

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Bosnia And Herzegowina
el_GR: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el_GR: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el_GR: Βρετανικά εδάφη του Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei Darussalam
el_GR: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Cape Verde
el_GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el_GR: Νησιά Κέιμαν

en: Central African Republic
el_GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Chile
el_GR: Χιλή

en: China
el_GR: Κίνα

en: Christmas Island
el_GR: Νήσος των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el_GR: Νησιά Κόκος (Κίλινγκ)

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Comoros
el_GR: Κομόρες

en: Congo
el_GR: Κονγκό

en: Congo, The Democratic Republic Of The
el_GR: Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό

en: Cook Islands
el_GR: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Cote D'Ivoire
el_GR: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
el_GR: Κροατία (τοπική ονομασία: Hrvatska)

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχία

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Dominica
el_GR: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: East Timor
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el_GR: Εκουαδόρ

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el_GR: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Falkland Islands (Malvinas)
el_GR: Νησιά Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Faroe Islands
el_GR: Νήσοι Φερόε

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: Finland
el_GR: Φιλανδία

en: France
el_GR: Γαλλία

en: France, Metropolitan
el_GR: Γαλλία, Μητροπολιτική

en: French Guiana
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el_GR: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: Georgia
el_GR: Γεωργία

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Gibraltar
el_GR: Γιβλαρτάρ

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Greenland
el_GR: Γροιλανδία

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

en: Guam
el_GR: Γκουάμ

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: Guinea
el_GR: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα-Μπισάου

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: Haiti
el_GR: Αϊτή

en: Heard And Mc Donald Islands
el_GR: Νήσοι Χερντ και Mc Donald

en: Holy See (Vatican City State)
el_GR: Αγία Έδρα (Πόλη του Βατικανού)

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Hong Kong
el_GR: Χόνγκ Κόνγκ

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: India
el_GR: Ινδία

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Iran (Islamic Republic Of)
el_GR: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία του)

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Jamaica
el_GR: Τζαμάικα

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Jordan
el_GR: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Korea, Democratic People's Republic Of
el_GR: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

en: Korea, Republic Of
el_GR: Κορέα, Δημοκρατία της

en: Kuwait
el_GR: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιστάν

en: Lao People's Democratic Republic
el_GR: Δημοκρατική Δημοκρατία του Λάος

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Lesotho
el_GR: Λεσόθο

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Libya
el_GR: Λιβύη

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Macau
el_GR: Μακάου

en: Macedonia
el_GR: Π.Γ.Δ.Μ.

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Mali
el_GR: Μάλι

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Marshall Islands
el_GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Micronesia, Federated States Of
el_GR: Μικρονησία, Ομόσπονδα Κράτη της

en: Moldova, Republic Of
el_GR: Μολδαβία, Δημοκρατία της

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Mongolia
el_GR: Μονγκολία

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Montserrat
el_GR: Μοντσεράτ

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el_GR: Μιανμάρ

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Nauru
el_GR: Ναούρου

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el_GR: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: Niger
el_GR: Νίγηρας

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Niue
el_GR: Νιούε

en: Norfolk Island
el_GR: Νήσος Νόρφολκ

en: Northern Mariana Islands
el_GR: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Palau
el_GR: Παλάου

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Peru
el_GR: Περού

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Pitcairn
el_GR: Πίτκερν

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Reunion
el_GR: Ρεουνιόν

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Russian Federation
el_GR: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Saint Kitts And Nevis
el_GR: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουκία

en: Saint Vincent And The Grenadines
el_GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Samoa
el_GR: Σαμόα

en: San Marino
el_GR: Σαν Μαρίνο

en: Sao Tome And Principe
el_GR: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρα Λεόνε

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Slovakia (Slovak Republic)
el_GR: Σλοβακία (Δημοκρατία της Σλοβακίας)

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el_GR: Νησιά Σολομώντα

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: South Georgia, South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία, Νότια Νησιά Σάντουιτς

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: St. Helena
el_GR: Αγία Ελένη

en: St. Pierre And Miquelon
el_GR: Άγιος Πέτρος και Μικελόν

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
el_GR: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el_GR: Ζουαζιλάνδη

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Syrian Arab Republic
el_GR: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Tanzania, United Republic Of
el_GR: Τανζανία, Ενωμένη Δημοκρατία της

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: Togo
el_GR: Τόγκο

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Tonga
el_GR: Τοκελάου

en: Trinidad And Tobago
el_GR: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Turks And Caicos Islands
el_GR: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el_GR: Τουβαλού

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States Minor Outlying Islands
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες Μικρά Απομονωμένα Νησιά

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Viet Nam
el_GR: Βιετνάμ

en: Virgin Islands (British)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικοί)

en: Virgin Islands (U.S.)
el_GR: Παρθένες Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Wallis And Futuna Islands
el_GR: Νήσοι Ουαλίς και Φουτουνά

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: Yemen
el_GR: Υεμένη

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

en: Alabama
el_GR: Αλαμπάμα

en: Alaska
el_GR: Αλάσκα

en: Arizona
el_GR: Αριζόνα

en: Arkansas
el_GR: Αρκάνσας

en: California
el_GR: Καλιφόρνια

en: Colorado
el_GR: Κολοράντο

en: Connecticut
el_GR: Κονέκτικατ

en: Delaware
el_GR: Ντέλαγουερ

en: District of Columbia
el_GR: Περιφέρεια της Κολούμπια

en: Florida
el_GR: Φλόριντα

en: Hawaii
el_GR: Χαβάη

en: Idaho
el_GR: Αϊντάχο

en: Illinois
el_GR: Ιλλινόις

en: Indiana
el_GR: Ιντιάνα

en: Iowa
el_GR: Αϊόβα

en: Kansas
el_GR: Κάνσας

en: Kentucky
el_GR: Κεντάκι

en: Louisiana
el_GR: Λουιζιάνα

en: Maine
el_GR: Μέιν

en: Maryland
el_GR: Μέριλαντ

en: Massachusetts
el_GR: Μασαχουσέτη

en: Michigan
el_GR: Μίτσιγκαν

en: Minnesota
el_GR: Μινεσότα

en: Mississippi
el_GR: Μισισίπι

en: Missouri
el_GR: Μιζούρι

en: Montana
el_GR: Μοντάνα

en: Nebraska
el_GR: Νεμπράσκα

en: Nevada
el_GR: Νεβάδα

en: New Hampshire
el_GR: Νιου Χάμσαϊρ

en: New Jersey
el_GR: Νιου Τζέρσεϊ

en: New Mexico
el_GR: Νέο Μεξικό

en: New York
el_GR: Νέα Υόρκη

en: North Carolina
el_GR: Βόρεια Καρολίνα

en: North Dakota
el_GR: Βόρεια Ντακότα

en: Ohio
el_GR: Οχάιο

en: Oklahoma
el_GR: Οκλαχόμα

en: Oregon
el_GR: Όρεγκον

en: Pennsylvania
el_GR: Πενσυλβάνια

en: Rhode Island
el_GR: Ρόουντ Άιλαντ

en: South Carolina
el_GR: Νότια Καρολίνα

en: South Dakota
el_GR: Νότια Ντακότα

en: Tennessee
el_GR: Τενεσί

en: Texas
el_GR: Τέξας

en: Utah
el_GR: Γιούτα

en: Vermont
el_GR: Βερμόντ

en: Virginia
el_GR: Βιρτζίνια

en: Washington
el_GR: Ουάσιγκτον

en: West Virginia
el_GR: Δυτική Βιρτζίνια

en: Wisconsin
el_GR: Ουισκόνσιν

en: Wyoming
el_GR: Ουαϊόμινγκ

en: A widget that displays upcoming events.
el_GR: Ένα widget που εμφανίζει προσεχείς εκδηλώσεις.

en: Events List
el_GR: Λίστα Εκδηλώσεων

en: View All Events
el_GR: Προβολή Όλων των Εκδηλώσεων

en: There are no upcoming events at this time.
el_GR: Δεν υπάρχουν προσεχείς εκδηλώσεις αυτήν τη στιμγή

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για <strong>"%s"</strong>αυτόν το μήνα. Δοκιμάστε να ψάξετε στον επόμενο μήνα.

en: This event has passed.
el_GR: Η εκδήλωση αυτή έχει παρέλθει.

en: Order #
el_GR: Παραγγελία #

en: Order Status
el_GR: Κατάσταση Παραγγελίας

en: Purchaser name
el_GR: Όνομα αγοραστή

en: Purchaser email
el_GR: Εmail αγοραστή

en: Ticket type
el_GR: Τύπος εισιτηρίου

en: Ticket #
el_GR: Εισιτήριο #

en: Security Code
el_GR: Κωδικός Ασφαλείας

en: Check in
el_GR: Άφιξη

en: Undo Check in
el_GR: Αναίρεση Άφιξης

en: Print
el_GR: Εκτύπωση

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Filter by ticket #, order # or security code
el_GR: Φιλτράρισμα κατά αρ. εισιτηρίου, αρ. παραγγελίας ή κωδικό ασφαλείας

en: Tickets
el_GR: Εισιτήρια

en: Ticket header image
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας εισιτηρίου

en: Set as ticket header
el_GR: Ορισμός ως κεφαλίδα εισιτηρίου

en: You need to select a user or type a valid email address
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε ένα χρήστη ή να πληκτρολογήσετε μία έγκυρη διεύθυνση email

en: Sending...
el_GR: Αποστέλλεται…

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές οθόνης για να επιλέξετε τις στήλες που θέλετε να δείτε. Η επιλογή λειτουργεί στον παρακάτω πίνακα, στο email, για εκτύπωση και για την εξαγωγή CSV.

en: attendees
el_GR: συμμετέχοντες

en: Attendee List for: %s
el_GR: Λίστα Συμμετεχόντων για: %s

en: Your ticket has been saved.
el_GR: Το εισιτήριό σας έχει αποθηκευθεί.

en: Your ticket has been deleted.
el_GR: Το εισιτήριό σας έχει διαγραφεί.

en: Start:
el_GR: Αρχή:

en: End:
el_GR: Τέλος:

en: Date:
el_GR: Ημερομηνία:

en: Click to view a Google Map
el_GR: Κάντε κλικ για να δείτε ένα χάρτη Google

en: + Google Map
el_GR: + Χάρτης Google

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Event Tags:
el_GR: Ετικέτες Εκδήλωσης:

en: Origin:
el_GR: Προέλευση:

en: Event:
el_GR: Εκδήλωση:

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: Loading Events
el_GR: Φόρτωση Εκδηλώσεων

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Recurring Event
el_GR: Επαναλαμβανόμενη Εκδήλωση

en: (See all)
el_GR: (Προβολή όλων)

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
el_GR: Το ημερολόγιο λειτουργεί με %sThe Events Calendar%s

en: Events for %1$s
el_GR: Εκδηλώσεις για %1$s

en: Events for %1$s through %2$s
el_GR: Εκδηλώσεις για %1$s μέσω %2$s

en: Events for
el_GR: Εκδηλώσεις για

en: Your current Events URL is %s
el_GR: Η τρέχουσα διεύθυνση URL των εκδηλώσεών σας είναι %s

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
el_GR: <strong>Δεν</strong> μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το ίδιο slug με το παραπάνω. Ιδανικά, το παραπάνω θα πρέπει να είναι στον πληθυντικό και αυτό στον ενικό.<br />Το URL μεμονομένης εκδήλωσης είναι σαν: %s

en: &laquo; All Events
el_GR: &laquo; Όλες οι Εκδηλώσεις

en: Event Navigation
el_GR: Πλοήγηση Εκδήλωσης

en: Events List Navigation
el_GR: Πλοήγηση Λίστας Εκδηλώσεων

en: Find out more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Find Events
el_GR: Βρείτε Εκδηλώσεις

en: Event Views Navigation
el_GR: Πλοήγηση Προβολών Εκδήλωσης

en: View As
el_GR: Προβολή ως

en: Calendar Month Navigation
el_GR: Πλοηγός Μήνα Ημερολογίου

en: Attendee List
el_GR: Λίστα Συμμετεχόντων

en: Your tickets
el_GR: Τα εισιτήριά σας

en: Ticket Type
el_GR: Τύπος Εισιτηρίου

en: Purchaser
el_GR: Αγοραστής
