Yet Another Related Posts Plugin v3.5.4b4 - en to hr translation catalogue (92 entries)

en: Related Posts (YARPP)
hr: Vezani članci (YARPP)

en: Related Posts
hr: Vezani Članci

en: Configure
hr: Podesi

en: Frequently Asked Questions
hr: Često Postavljana Pitanja

en: Developing with YARPP
hr: Razvijanje sa YARPP

en: Thank you for installing <span>Yet Another Related Posts Plugin</span>!
hr: Hvala što ste instalirali <span>Yet Another Related Posts Plugin</span>!

en: Make sure to visit the <a>Related Posts settings page</a> to customize YARPP.
hr: Obavezno posjetite <a>stranicu s postavkama povezanih članaka</a> da biste podesili YARPP.

en: Settings
hr: Postavke

en: Related entries may be displayed once you save your entry
hr: Vezani članci se mogu prikazati tek kad snimite ovaj članak

en: Example post
hr: Primjer članka

en: Related posts:
hr: Vezani članci:

en: No related posts.
hr: Nema vezanih članaka.

en: Related posts brought to you by <a href='%s'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.
hr: Vezane članke je omogućio <a href='%s'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.

en: Title:
hr: Naslov:

en: Display using a custom template file
hr: Prikaži koristeći moj predložak

en: Template file:
hr: Datoteka predloška:

en: Help promote Yet Another Related Posts Plugin?
hr: Pomozite promovirati YARPP dodatak?

en: more&gt;
hr: više&gt;

en: This advanced option gives you full power to customize how your related posts are displayed. Templates (stored in your theme folder) are written in PHP.
hr: Ova napredna opcija daje vam potpune mogućnosti da sami odredite sve postavke prikazivanja vezanih članaka. Predlošci (nalaze se u direktoriju teme) su pisani u PHP-u.

en: do not consider
hr: ne uzimaj u obzir

en: consider
hr: uzmi u obzir

en: consider with extra weight
hr: posebno obrati pažnju na

en: require at least one %s in common
hr: traži barem jednu zajedničku %s

en: require more than one %s in common
hr: traži više od jedne zajedničke %s

en: Order results:
hr: Redoslijed rezultata:

en: score (high relevance to low)
hr: rezultat (više relevantno prije)

en: score (low relevance to high)
hr: rezultat (manje relevantno prije)

en: date (new to old)
hr: datum (noviji prije)

en: date (old to new)
hr: datum (stariji prije)

en: title (alphabetical)
hr: naslov (abecednim redom)

en: title (reverse alphabetical)
hr: naslov (obrnuto abecednim redom)

en: "The Pool" refers to the pool of posts and pages that are candidates for display as related to the current entry.
hr: "Članci" označava koji članci i stranice će biti uzete u obzir za prikaz vezanih uz trenutni članak.

en: Post types considered:
hr: Uzmi u obzir tip članka:

en: Disallow by %s:
hr: Onemogući po %s:

en: Show password protected posts?
hr: Prikaži članke s lozinkom?

en: day(s)
hr: dan(a)

en: week(s)
hr: tjedan(a)

en: month(s)
hr: mjesec(i)

en: Show only posts from the past NUMBER UNITS
hr: Prikaži samo članke iz posljednjih

en: "The Pool"
hr: "Članci"

en: YARPP limits the related posts list by (1) a maximum number and (2) a <em>match threshold</em>.
hr: YARPP limitira broj vezanih članaka po njihovom broju i <em>pragu povezanosti</em>.

en: The higher the match threshold, the more restrictive, and you get less related posts overall. The default match threshold is 5. If you want to find an appropriate match threshhold, take a look at some post's related posts display and their scores. You can see what kinds of related posts are being picked up and with what kind of match scores, and determine an appropriate threshold for your site.
hr: Čim je veći prag povezanosti, prikazuje se manje članaka, ali su više relevantni. Osnovni prag povezanosti je 5. Ukoliko želite naći idealni prag povezanosti, pogledajte vezane članke nekog od vaših članaka i njihove rezultate. Možete vidjeti kakvi vezani članci se prikazuju i sa kakvim rezultatima, da biste utvrdili prikladan prag povezanosti za vašu stranicu.

en: Match threshold:
hr: Prag povezanosti:

en: Titles:
hr: Naslovi:

en: Bodies:
hr: Sadržaj:

en: Display results from all post types
hr: Prikaži rezultate iz svih tipova članaka

en: When "display results from all post types" is off, only posts will be displayed as related to a post, only pages will be displayed as related to a page, etc.
hr: Kada je "prikaži rezultate iz svih tipova članaka" isključeno, samo članci (postevi) će biti prikazani na člancima, i samo stranice će biti prikazane na drugim stranicama, itd.

en: Show only previous posts?
hr: Prikaži samo starije članke?

en: "Relatedness" options
hr: "Povezanost" opcije

en: Automatically display related posts?
hr: Automatski prikaži vezane članke?

en: This option automatically displays related posts right after the content on single entry pages. If this option is off, you will need to manually insert <code>related_posts()</code> or variants (<code>related_pages()</code> and <code>related_entries()</code>) into your theme files.
hr: Ova opcija automatski prikazuje vezane članke odmah nakon sadržaja članaka. Ako je ova opcija isključena, morati ćete ručno unijeti kod <code>related_posts()</code> ili varijante koda (<code>related_pages()</code> ili <code>related_entries()</code>) u datoteke vaše teme.

en: Website display code example
hr: Primjer koda za prikaz na stranici

en: (Update options to reload.)
hr: (Potvrdite opcije za ponovni prikaz.)

en: Maximum number of related posts:
hr: Najveći broj vezanih članaka:

en: Before / after related entries:
hr: Prije / poslije vezanih članaka:

en: For example:
hr: Na primjer:

en:  or
hr:  ili

en: Before / after each related entry:
hr: Prije / poslije svakog vezanog članka:

en: Show excerpt?
hr: Prikaži kratak sadržaj?

en: Excerpt length (No. of words):
hr: Duljina kratkog sadržaja (broj riječi):

en: Before / after (Excerpt):
hr: Prije / poslije (kratkog sadržaja):

en: Default display if no results:
hr: Osnovni prikaz ako nema rezultata:

en: This option will add the code %s. Try turning it on, updating your options, and see the code in the code example to the right. These links and donations are greatly appreciated.
hr: Ova opcija će dodati kod %s. Pokušajte je uključiti, snimiti sve opcije, i provjerite kod u primjeru koda desno. Ovi linkovi i donacije su veoma dobrodošle.

en: Display options <small>for your website</small>
hr: Opcije prikaza <small>za vašu web stranicu</small>

en: Display related posts in feeds?
hr: Prikaži vezane članke u RSS feedu?

en: This option displays related posts at the end of each item in your RSS and Atom feeds. No template changes are needed.
hr: Ova opcija prikazuje vezane članke na kraju svakog članka u RSS ili Atom feed-u. Nikakve promjene u predlošcima vaše teme nisu potrebne.

en: RSS display code example
hr: RSS primjer prikaza

en: Display related posts in the descriptions?
hr: Prikaži vezane članke u opisima?

en: This option displays the related posts in the RSS description fields, not just the content. If your feeds are set up to only display excerpts, however, only the description field is used, so this option is required for any display at all.
hr: Ova opcija prikazuje vezane članke u polju za opise u RSS feedu, ne samo sadržaju. Ako vaši RSS feedovi ne prikazuju cijelokupni sadržaj članaka, samo polje s opisom se koristi, tako da ova opcija nije potrebna uopće.

en: Before / after (excerpt):
hr: Prije / poslije (kratkog sadržaja):

en: Display options <small>for RSS</small>
hr: Prikaži opcije <small>za RSS</small>

en: YARPP on Twitter
hr: YARPP na Twitteru

en: YARPP on the Web
hr: YARPP na Webu

en: Rate YARPP on WordPress.org
hr: Ocijeni YARPP na WordPress.org

en: Contact YARPP
hr: Kontaktiraj YARPP

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update automatically</a>.
hr: Novija verzija %1$s je dostupna. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Vidi detalje %4$s verzije</a> ili <a href="%5$s">ažuriraj automatski</a>.

en: There is a new beta (%s) of Yet Another Related Posts Plugin. You can <a href="%s">download it here</a> at your own risk.
hr: Postoji nova beta (%s) dodatka Yet Another Related Posts Plugin. Možete ju <a href="%s">preuzeti ovdje</a> na svoj rizik.

en: The MyISAM check has been overridden. You may now use the "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria.
hr: MyISAM provjera je premoštena. Sada možete koristiti "consider titles" i "consider bodies" kao kriterije za relevantnost.

en: YARPP's "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria require your <code>%s</code> table to use the <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, but the table seems to be using the <code>%s</code> engine. These two options have been disabled.
hr: YARPPs "Koristi naslove" i "Koristi sadržaj" kriteriji za relevantnost članaka trebaju vašu <code>%s</code> tablicu da bi koristili <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM Storage Engine</a> ali izgleda da tablice koristi <code>%s</code> engine. Ove dvije opcije nisu dostupne.

en: To restore these features, please update your <code>%s</code> table by executing the following SQL directive: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code> . No data will be erased by altering the table's engine, although there are performance implications.
hr: Da biste koristili ove opcije, molimo ažurirajte vašu <code>%s</code> tablicu korištenjem sljedeće SQL naredbe: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code>. Nikakvi podaci neće biti izbrisani mijenjanjem engine-a tablice, iako može doći do usporavanja stranice.

en: If, despite this check, you are sure that <code>%s</code> is using the MyISAM engine, press this magic button:
hr: Ako bez obzira na ovu provjeru ste sigurni da <code>%s</code> koristi MyISAM engine, kliknite ovo magično dugme:

en: Trust me. Let me use MyISAM features.
hr: Vjeruj mi. Želim koristiti MyISAM značajke.

en: The YARPP database had an error but has been fixed.
hr: YARPP baza podataka je imala grešku ali je popravljena.

en: The YARPP database has an error which could not be fixed.
hr: YARPP baza podataka je imala grešku koja nije mogla biti popravljena.

en: Please try <a href="%s" target="_blank">manual SQL setup</a>.
hr: Molimo pokušajte <a href="%s" target="_blank">ručno podesiti SQL</a>.

en: Options saved!
hr: Postavke spremljene!

en: Yet Another Related Posts Plugin Options
hr: Postavke Dodatka za Vezane Članke (YARPP)

en: by <a href="%s" target="_blank">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>
hr: od <a href="%s" target="_blank">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>

en: Save Changes
hr: Snimi Promjene

en: %f is the YARPP match score between the current entry and this related entry. You are seeing this value because you are logged in to WordPress as an administrator. It is not shown to regular visitors.
hr: %f je YARPP odgovarajuća vrijednost između trenutnog unosa i ovoj vezanog unosa. Vi vidite ovu vrijednost jer ste logirani u WordPress kao administrator. Ovo se ne prikazuje običnim posjetiteljima.

en: These are the related entries for this entry. Updating this post may change these related posts.
hr: Ovo su vezani članci za ovaj članak. Mijenjanjem ovog članka mogu biti prikazani drugi vezani članci.

en: Whether all of these related entries are actually displayed and how they are displayed depends on your YARPP display options.
hr: Da li su svi ovi vezani članci zapravo prikazani i kako su prikazani ovisi o vašim postavljenim YARPP opcijama prikaza.
